Blogy na Travellerspoint

10.06.2015 - Cesta za velkou louži


Zobrazit USA 2015 na mapě uživatele marvin007.

Odlet z Ruzyně máme ve 12:25, tak nám připadá, že příjezd na letiště v 10 hodin je zbytečně brzy - ale není. Celá procedura než se propasírujeme vsemi frontami vychází , že to v pohodě stíháme, ale nikde moc nečekáme.

Už v letadle se ukazuje, že motto z Limonádového Joa bylo vybrané správně - sedí vedle nás dáma, která sice není stará, ale zase ne tak mladá, jak se snaží vypadat. Vrcholem jejího příspěvku k našemu letu, je poznámka ke svým spolucestujícím, že má náušnice za 120.000. No nevzpomeňte na Daga Badmana, když slibuje Tornado Loo náušnice "považte, že se vám na každém uchu houpá 250 dobytků"...

Let do Paříže byl fajn, jen místo mrňavé nechutné tyčinky by snad bylo lepší nic.

V Paříži přistáváme na terminálu 2D a odlétáme z 2E, tak si myslíme, že to bude hned vedle. Kupodivu není - přejíždíme autobusem a pak procházíme halou až k bráně L46.

WP_20150610_004.jpg

WP_20150610_005.jpg

Let do SF je dlouhý, zábavní systém nás moc nebaví - v hluku letadla je špatně rozumět a nedaří se nám ani usnout. Přitom let probíhá úplně hladce, skoro žádné turbulence a jídlo podávané je (jak se dá od Francouzů čekat) fakt dobré. I víno 😉.

Do SF přilétáme na čas, chvíli se motáme než vybereme správnou frontu na imigrační odbavení, ale pak všechno proběhne hladce. Nechají nás odbavit všechny nejednou, jen chtějí vysvětlit proč jsme přiletěli, vezmou nám otisky prstů a vyfotí rohovku v očích a jsme schválení! Vyzvedneme kufry a jdeme na celní odbavení. To jsme si poctivostí trochu zkomplikovali, protože jsme přiznali, že vezeme potraviny. Vysvětlujeme, že to jsou jen dvě čokolády a nic strašného, co by ohrozilo USA, jako třeba salám nebo banány. Každopádně musí všechna zavazadla projet rentgenem. Asi jsme jediní poctiví moulové, protože jsme u rentgenu sami a máme pocit, že i komisní celníci se usmívají pod komisním výrazem v obličeji.

Tím všechny "ústrky" končí, jdeme do haly, kde už na nás čeká Ondra, jdeme k autu a vyjíždíme do Berkeley. Cestou koukáme na mrakodrapy a hlavně na provoz na systému silnic a dálnic a trochu se děsíme - v tomhle budeme jezdit?

Přijedeme do Berkeley, kde na nás čeká Lubka a spící Davídek. Sesedneme se kolem něj na koberci jako čtyři králové. A pak už jsme spát po dni dlouhém 33 hodin...

WP_20150610_010.jpg

Napsal/a marvin007 6:04 Uloženo ve složce USA Komentáře (0)

(Příspěvky 21 - 21 z 21) « Strana 1 2 3 4 [5]